Leonīds Baulins “Variācijas”
21.01.- 28.09.2014. DMRMC
Dzimis 1945. gada 25. maijā Vologdas apgabala Čerepovecā (Krievija). 1951. gadā ģimene pārcēlās uz Daugavpili. 1959.-1962. gadā L.Baulins mācījies Gorkijas mākslas koledžā Krievijā, interesējies par avangarda mākslu un krievu simbolistu darbiem. 1968. gadā iestājās Latvijas Mākslas akadēmijas pedagoģijas nodaļā. Pēc LMA absolvēšanas 1973. gadā mākslinieks atgriezās Daugavpilī.1974.-1996. gadā viņš strādājis monumentālās glezniecības jomā, kā arī ēku interjeru noformēšanā. 1979.-1990. gadā darbojies kā Daugavpils Tautas teātra scenogrāfs, no 1979. gada – Daugavpils Pedagoģiskā institūta mākslinieks.
1976. gadā uzņemts Latvijas Mākslinieku savienības Jauno mākslinieku apvienībā, 1982. gadā Latvijas Mākslinieku savienībā. 1985.-1987. gadā mācījis gleznošanu un kompozīciju Daugavpils Bērnu mākslas skolā, vadījis dekoratīvās noformēšanas nodaļu Daugavpils Mākslas koledžā „Saules skola”. No 1996. gadā aktīvi darbojies Daugavpils mākslas dzīvē, kā arī Daugavpils pilsētas mākslas padomē. Izstādēs piedalījies kopš 1972. gada.
Savā jaunradē L. Baulins īpaši pievērsās sadzīves žanram un portretam, taču nereti iemēģināja roku arī abstraktajā žanrā. Apzināti izmantojot kubisma, impresionisma u.c. modernisma mākslinieciskos principus, mākslinieks izveidojis savdabīgo rokrakstu, kur ar specifisku telpas izjūtu un ģeometrisku stilizāciju radījis nosacītu, nostalģisku pasaules tēlojumu. Baulins meistarīgi izmantoja Kandinska, Maļeviča, Šagāla, Derēna un Pikaso pieredzi. Perfekti pārvaldot klasisko glezniecību, mākslinieks prasmīgi eksperimentēja un improvizēja. Sarežģītu īstenības redzējumu Baulins atklājis grafikā. Mākslinieka kompozīcijas balstītas uz krāsu un ritmu kārtojumiem. Viņa darbi ir kā poēmas, kuras, vienlaikus būdamas gan priekpilnas, gan skumjas, iemieso harmoniju. Mākslinieks izmantojis eļļas, enkaustikas, akvareļa, zīmuļa u.c. tehnikas.
Izstādē „Variācijas” skatāmi Leonīda Baulina zīmējumi, skices un akvareļi, kas līdz šim, iespējams, nebija plaši pazīstami skatītājam, taču tie pilnvērtīgi iepazīstina to ar mākslinieka improvizētāja un eksperimentētāja dabu, kurā līdzīgi kā mūzikā mākslinieks izspēlē dažādu tēmu neskaitāmas variācijas, kamēr nonāk līdz pabeigtam, nobriedušam mākslas darbam. Kā atzina pats mākslinieks zīmējums allaž ir bijis viens no gleznas „sagatavošanas” posmiem, taču tai pašā laikā tas tomēr ir neatkarīgs un pabeigts darbs.
Leonīds Baulins miris 2002. gada 2. jūnijā Daugavpilī.