1.MAIJĀ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ VIJOĻMŪZIKAS PĒCPUSDIENA
1.maijā plkst.15.00, Daugavpilī dzimušās māsas Renāte un Santa Stivriņas aicina uz vijoļmūzikas pēcpusdienu, piedāvājot mazu ieskatu dažu dižāko vijoļmūzikas komponistu daiļradē (tādu kā J.S.Bahs, V.A.Mocarts, N.Paganīni, Ž.Sibēliuss). Māsas bieži koncertē Latvijā un Polijā, atskaņojot kontrastējošu un daudzus gadsimtus aptverošu mūziku, nereti iekļaujot arī pašu izveidotu improvizāciju.
Santa Stivriņa – vijolniece, kura savu muzikālo vēstījumu bagātina ar emociju krāsu gammu. Pabeigusi Daugavpils Mūzikas vidusskolas pamatskolu pie Igora Ozuna, turpinot mācības pie Kārļa Bramaņa Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Šo gadu laikā spēlējusi meistarklasēs tādiem izciliem vijolniekiem kā Ray Chen, Henning Kraggerud, Sergey Azizjan, Roman Nodel, Gunnars Larsens u.c. Piedalījusies vairākos jauniešu orķestra projektos (Orkester Norden, Youth Orchestera of Bergen, Nordpus project Viatore), koncertējot Latvijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā un Polijā. Šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā emerit. prof. Jura Švolkovska klasē; papildinājusies Krakovā, Erasmus programmas ietvaros pie prof. Roberta Kabaras.
Renāte Stivriņa – komponiste un ērģēlniece, pašlaik studē Krakovas Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas doktorantūrā pie prof. Juzefa Rihlika un ērģeļspēles Maģistrantūrā pie prof.Miroslavas Semeniuk-Podrazas. Absolvējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju pie prof. Artura Maskata un Lodzas Filmu skolu programmā: Filmu mūzika, animācija un audiovizuālā māksla. Simfoniskās, instrumentālās, elektroakustiskās un kora mūzikas autore. Kā izpildītājmāksliniece labprāt atskaņo dažādu laikmetu mūziku, bet sevišķu interesi velta laikmetīgās mūzikas izzināšanai. Sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo Simfonisko un Liepājas Simfonisko orķestri, Vroclavas un Krakovas kamerorķestriem, kameransambļiem Slovēnijā, Ungārijā, Ukrainā un Latvijā, kā arī pārdesmit koriem no visas pasaules. Latvijas Komponistu Savienības biedre. Sevišķu interesi velta mūzikas un citu mākslas veidu mijiedarbei: kā disertācijas skaņdarba iedvesmas avots kalpojušas Marka Rotko, Huana Miro un Marka Šagāla gleznas. 2014.g. bijusi Daugavpils M. Rotko Mākslas centra rezidente.
Apmeklējot kādu no mākslas centra izstādēm 1.maijā par īpašām svētku cenām, ieeja koncertā brīva.