XII Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs

No 8. līdz 22. martam Rotko muzejā jau divpadsmito reizi notiks Latgales grafikas simpozijs, kurā piedalīsies grafiķi no Polijas, Francijas, Horvātijas, Itālijas, Igaunijas, Latvijas un Taivānas.

Mākslas rezidenču formātā realizētais un grafikas medijam veltītais Latgales grafikas simpozijs ir unikāls projekts Latvijas kultūrtelpā ar ģeogrāfisku un idejisku piesaisti reģionam un plašu starptautisku tvērumu. Simpozija ideja un koncepcija pieder biedrībai SIVIA, kas Rotko muzeja rezidenču programmā to organizē jau kopš 2013. gada.

Simpozijs ir starptautiski atzītu grafiķu tikšanās un tīklošanās platforma, kas sekmē ideju apmaiņu un veicina māksliniecisko jaunradi. Šogad tas notiks jau divpadsmito reizi, turpinot pulcēt arvien jaunus medijā strādājošus māksliniekus. Vienpadsmit līdzšinējo gadu laikā simpozijā piedalījušies jau vismaz simts grafiķi no vairāk nekā četrdesmit valstīm.

2024. gada simpozijam žūrija izvirzīja desmit māksliniekus. Tie ir Magda Šplita (Magda Szplit, Polija), Henriks Krolikovskis (Henryk Krolikowski, Polija), Peili Huana (Peili Huang, Taivāna), Vitālija Samuilova (Vitalia Samuilova, Francija), Lorenco Natāli (Lorenzo Natali, Itālija), Edvins Dragičevičs (Edvin Dragičević, Horvātija), Kadri Toma (Kadri Toom, Igaunija), Paskāls Piņons Žafs (Pascal Pignon Jaf, Francija), Anna Klosa (Anna Kłos, Polija) un Oksana Vronska (Latvija).

Iedvesmojoties Daugavpils pilsētvidē, mākslinieki radīs unikālas laikmetīgās grafikas kompozīcijas par tēmu “Laiks”, kas šogad noteikta par simpozija vadmotīvu.

Simpozija programmā plānotas mākslinieku prezentācijas, darbnīcas, meistarklases un ekskursijas. Simpozijs noslēgsies ar dalībnieku sumināšanu un izstādes atklāšanu Rotko muzejā 22. martā plkst. 16.00.


Ieeja uz publiskajām prezentācijām un izstādes atklāšanu – bez maksas.