XII Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs

Mākslas rezidenču formātā realizētais un grafikas medijam veltītais Latgales grafikas simpozijs ir unikāls projekts Latvijas kultūrtelpā ar ģeogrāfisku un idejisku piesaisti reģionam un plašu starptautisku tvērumu.

Simpozija ilgtspēju pierāda tā nepārtrauktība jau divpadsmit gadu garumā, savukārt atpazīstamību – grafiķu plašā ģeogrāfija, mērojot ceļu no visattālākajiem pasaules punktiem, lai dalītos pieredzē un tvertu jaunus paņēmienus un pieejas medijam savstarpējās sarunās un praktiskā darbā grafikas darbnīcās.

2024. gada žūrija simpozijam virzīja desmit māksliniekus no sešām valstīm. Tie ir Magda Šplita, Henriks Krolikovskis (Polija), Peili Huana (Taivāna), Vitālija Samuilova (Francija), Lorenco Natāli (Itālija), Edvins Dragičevičs(Horvātija), Kadri Toma (Igaunija), Paskāls Piņons Žafs (Francija), Anna Klosa (Polija) un Oksana Vronska (Latvija).

Katrs no dalībniekiem ienesa simpozijā savu unikālo māksliniecisko rokrakstu un izcēla kādu no grafikas tehnikām. Simpozija noslēguma izstādē skatāmas kompozīcijas, kas aktualizē cilvēka, laika un vietas motīvus. Darbi radīti galvenokārt kā dobspiedumi – oforts, akvatinta, mecotinta, linogriezums un sausā adata, taču tos papildina arī kāds augstspieduma elements kologrāfijas vai monotīpijas izteiksmē.

Izstādes izskaņā mākslinieku veikums nonāks Rotko muzeja krājuma grafikas kolekcijā, kurā ir jau vairāk nekā simts grafikas simpozijā tapušu mākslas darbu.

12. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs aizritēja Rotko muzeja rezidenču programmā un tika rīkots sadarbībā ar biedrību SIVIA, turpinot 2013. gadā iedibināto un nemainīgo organizatoriskās partnerības modeli.


Izstādes norises laiks: 22.03.2024.-12.05.2024.