Turpu šurpu: Taņ Pina māksla

TAŅ PINS (Ķīna)

Izstādes nosaukums, Turpu šurpu, atspoguļo mākslinieka Taņ Pina radošo nemiera garu un nenogurstošo izdomas spēju. Izglītojies gan Pekinā, gan Berlīnē, viņš vairākkārt mainījis medijus, žanrus un tehnikas, pāriedams no kokgriezuma uz akrilu un atkal atpakaļ, no figurālas izteiksmes uz abstrakciju, no deminutīviem uz lielformāta darbiem, no minimālisma uz maksimālismu, no glezniecības uz performanci.

Mākslinieks dzīvoja Berlīnē 1989. gadā, kad tika nojaukts bēdīgi slavenais mūris. Varbūt tādēļ visos viņa darbos jūtami centieni savienot pretrunas un izzināt dzīvi un mākslu ārpus rāmjiem un robežām – psiholoģiskām, sociālām un estētiskām.Taņ Pins piedzima Čendes pilsētā Hebejas provincē 1960. gadā. 1980. gadā pārcēlās uz Pekinu, kur studēja prestižajā Centrālajā Mākslas akadēmijā (CMA), piederēdams vienai no pirmajām studentu paaudzēm, kuru augstskolas pieredzi neaprāva un neietekmēja Kultūras revolūcija. Astoņdesmitie bija unikāls “atvēršanās” periods Ķīnas kultūrā, kad valstī ieplūda Rietumu mākslas grāmatu tulkojumi un Rietumu laikmetīgās mākslas izstādes.

1989.gadā Taņ Pins ieguva Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta (DAAD) stipendiju studijām Berlīnē, kur izglītojās līdz 1994. gadam. Atgriezies Ķīnā, kļuva par vienu no Centrālās Mākslas akadēmijas Dizaina skolas dibinātājiem.

Mākslinieks piedalās izstādēs jau vairāk nekā trīsdesmit gadus. Viņa darbi ir bijuši skatāmi ASV un Eiropā un ir pārstāvēti nozīmīgu pasaules muzeju kolekcijās. Taņ Pina nākamā izstāde notiks Ludviga muzejā Vācijā.

Filips Dods
izstādes kurators


Izstādes norises laiks: 31.05.2024.-25.08.2024.