Starptautiskais tekstilmākslas simpozijs “Fortress Walls” (Cietokšņa vaļņi)

 

“Fortress Walls” (Cietokšņa vaļņi)

“Fortress Walls” (Cietokšņa vaļņi) ir pirmais starptautiskais tekstilmākslas simpozijs, kas noticis Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Simpozija mākslinieki tika aicināti radīt unikālas tekstilmākslas miniatūras, iedvesmu smeļoties Daugavpils cietokšņa arhitektūrā, tā atmosfērā un reljefā.

Īpašā cietokšņa arhitektūra veido krāsu pasauli un neatkārtojamo atmosfēru Daugavas krastā, turklāt miniatūra kā mākslas darba žanrs ir visnotaļ sarežģīts uzdevums. Tas prasa no mākslinieka prasmi ierobežotā telpā līdzsvaroti vienot gan autora iecerēto koncepciju, gan pielietoto materiālu diktētās darba tehnikas iemaņas. Radot darbus, mākslinieki izmantoja visdažādākos tekstila un šķiedras materiālus, sākot ar tradicionālajiem materiāliem un beidzot ar dažādiem sintētiskajiem un dabas materiāliem.

Tekstilmākslas simpozijā “Fortress Walls” piedalījās 9 mākslinieki – Raija Jokinen (Somija), Liudmila Vasileva (Krievija), Helen Sæther (Norvēģija), Ane Vik Eines (Norvēģija), Pēteris Sidars (Latvija), Kristīne Sīle (Latvija), Iveta Laure (Latvija), Andra Kurzemniece (Latvija), Jolanta Savvina (Latvija).

***