SILVA LINARTE 2020

2. Starptautiskā glezniecības simpozija izstāde

Turpinot 2019. gadā iesākto tradīciju, no 28. jūlija līdz 12. augustam Daugavpils Marka Rotko mākslas centra rezidenču programmā norisinājās jau otrais starptautiskais glezniecības simpozijs kā veltījums izcilajai novadniecei, māksliniecei un mākslas pedagoģei Silvai Linartei (1939-2018). “Gleznošana nav reizrēķins, ko tu vienreiz iemācies un visu mūžu zini. Gleznošanai visu laiku ir jāuztur sevi tādā pacilātībā un jānoskaņojas, kā aktierim, ejot uz skatuves,” tā savulaik teikusi Silva Linarte, runājot par savu ikdienu un arī par daudziem māksliniekiem raksturīgo iedvesmas meklējumu, kas varētu būt kā īpašs vēstījums simpozija dalībniekiem.

Simpozijs kā saskarsmes punkts – vieta un laiks, kurā dažādu paaudžu mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas šogad tika aicināti piedalīties vienotā radošā dialogā, reflektējot par Silvas Linartes dzīvi un veidotajiem mākslas darbiem un izjūtot Daugavpils īpašo vidi. Kopīgas tikšanās, sarunas, darbs studijās, došanās uz Silvas Linartes mājām, pastaigas un konkrētas vietas izzināšana – šī pieredze divu nedēļu garumā kļuva par autoru iedvesmas avotu un bagātināja katra mākslinieka vides un telpas uztveri un skatījumu uz apkārt notiekošo.

Piepildītais simpozija laiks ļāva katram māksliniekam izpausties, veidojot laikmetīgus glezniecības darbus, parādot savu individuālo rokrakstu un iestarpinot radītajos mākslas darbos tādas tēmas kā cilvēks, telpa, daba, vieta, kārtība un haoss. Arī gaisma, saule, krāsu izjūta un īpatnējā iekšējā pacilātība, kas bija tik svarīgas Silvai Linartei un ir klātesošas viņas mākslā, ir jaušamas katra simpozija dalībnieka radītajos darbos.

2. starptautiskajā glezniecības simpozijā “Silva Linarte” piedalījās: Osvalds Zvejsalnieks (Latvija), Ingrīda Ivane (Latvija), Ričards Garbačausks (Lietuva), Līsa Krūsmegi (Igaunija), Kataržina Kovaļska (Polija) un Francišeks Ledohovskis (Polija).

Tatjana Černova