ROTKHO. Made in Latvia

Izstāde pēc Dailes teātra izrādes “ROTKHO” motīviem

Projekts/izstāde “ROTKHO. Made in Latvia” tapa pēc Dailes teātra izrādes “ROTKHO” motīviem, paplašinot iestudējumu ārpus skatuves robežām un izplešot tā darbību no teātra līdz muzejam, no digitāla attēla līdz tā atveidojumam un atveidotā oriģinālam. Izaicinošajam projektam tika uzrunāti seši Latvijas gleznotāji. Katrs no viņiem ir monogrāfiju cienīgs autors, kura darbi veido Latvijas glezniecības vidi. Tās ir izcilas personības, kurām tika piedāvāts iesaistīties avantūrā un veidot Marka Rotko darbu kopijas.

2022. gada nogalē dalībai projektā “ROTKHO. Made in Latvia” atsaucās:

Frančeska Kirke

Aleksejs Naumovs

Sandra Strēle

Helēna Heinrihsone

Ritums Ivanovs

Kaspars Zariņš

Vairāku mēnešu garumā katrs mākslinieks veidoja kopiju vienam Marka Rotko darbam. Līdz pat projekta beigām un kārtējās Rotko oriģināldarbu izstādes atklāšanai Rotko muzejā vienīgā iespēja izjust atdarināmo darbu bija šo gleznu digitālā kopija. Tas izaicināja māksliniekus uz atļaušanos interpretēt – ne tikai veidot repliku, bet izpaust savu unikālo māksliniecisko rokrakstu.

Projekta “ROTKHO. Made in Latvia” izstāde vienlaikus ir gan slaveno mākslas darbu atdarinājumi, gan autentiski Latvijas nozīmīgāko mākslinieku darbi, kas ir pilni ar pārdzīvojumu un, atsaucoties uz izrādi, “spēj veidot emocionālu saikni”.

Beidzot projekta darbi satiekas ar to pirmsākumu – Rotko oriģināliem Rotko muzejā.

Kurators: Aivars Baranovskis


Izstādes norises laiks: 01.03.2024.-19.05.2024.