POLS HAKSLIJS. SEŠAS DESMITGADES

Britu gleznotājam Polam Hakslijam (1938) ir bijusi visai būtiska loma britu mākslā gan kā starptautiski atzītam māksliniekam, gan arī kā cienītam pedagogam. No 1976. gada viņš pasniedza Karaliskajā mākslas koledžā, kur no 1986. līdz 1998. gadam bija gleznošanas profesors, bet pēc tam viņam tika piešķirts emeritētā profesora statuss. Viņš ir bijis vieslektors arī Glāzgovas Mākslas skolā. Viņa mākslas darbi ir atrodami nozīmīgākajās vadošo ārvalstu un Apvienotās Karalistes muzeju kolekcijās.

Studiju laikā Hakslijam tika piešķirta Stuyvessant fellowship stipendija, kas ļāva viņam dzīvot un ceļot ASV, kur viņš tiekas un sadraudzējas ar daudziem Amerikas vadošajiem māksliniekiem, tostarp Robertu Motervelu, Lī Krasneru, Marku Rotko, Barnetu Ņūmenu un Endiju Vorholu.

Paralēli darbam studijā, Hakslijs strādā pie vērienīgiem publiskiem projektiem. 1984. gadā Hakslijam tika pasūtīts izstrādāt 22 keramikas sienu dizainus Kingskrosas dzelzceļa stacijā, tāpat viņš ir arī radījis darbus deju studijai Rambert Dance Company (1991), mākslas galerijai Pallant House Gallery, Čičseterā(2001).

Hakslijs bija Lielbritānijas Mākslas padomes un mākslas galerijas Serpentine Gallery konsultatīvo padomju loceklis. No 1975. līdz 1982. gadam viņš bija mākslas galerijas Tate Gallery pilnvarotais, kā arī tās izstāžu komitejas priekšsēdētājs. 1987. gadā viņš tika ievēlēts Karaliskajā Akadēmijā, un no 2000. gada – tās kasieris.

Pols Hakslijs Katalogs