MARTINSONA BALVA 2023

Starptautiska konkursa izstāde

Latvijas Keramikas biennāle jau ceturto reizi pulcē izcilus pasaules keramiķus, uz mirkli padarot Latviju par starptautiski nozīmīgu keramikas mākslas norišu vietu. Plašā pasākumu programmā Daugavpilī un Rīgā ļauj iepazīties ar šībrīža sasniegumiem laikmetīgajā keramikā tās dažādākajās izpausmēs.

“Martinsona balva” ir starptautiska konkursa izstāde un arī biennāles centrālais notikums. Šogad konkursam pieteikti 685 darbi no 71 valsts. Starptautiska žūrija dalībai izstādē atlasīja 64 labākos pieteikumus, no kuriem eksponēti 59 mākslas darbi. Pēc žūrijas klātienes vērtējuma ievērojamā latviešu keramiķa Pētera Martinsona (1931–2013) vārdā nosauktajā konkursa izstādē balvas saņem trīs Latvijas un trīs ārvalstu mākslinieki.

Šogad izstādes tēma ir “Nemierīgie ūdeņi”. Vairumā pasaules radīšanas mītu ūdens ir elements, no kura rodas jauna dzīvība. Substance, no kuras atdalās zeme, dzīvība un viss pastāvošais. Ūdens nemierīgais plūdums kļūst par domu plūsmas un materializēšanās metaforu. Gluži arhetipiski ar keramiku saistās nemierīgo ūdeņu apvaldīšana, to plūduma apstādināšana māla ķermenī, tādēļ keramikas un ūdens attiecības ir tikpat senas, cik pati prasme strādāt ar šo materiālu.

Biennāli rīko Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

Kuratori: Valentīns Petjko, Aivars Baranovskis


Latvijas Keramikas biennāli un konkursa izstādi “Martinsona Balva 2023” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma un Latgales reģiona attīstības aģentūra, SIA Keramserviss, Lighton International Artists Exchange Program, Daugavpils valstspilsētas pašvaldība. Atsevišķas biennāles aktivitātes atbalsta Eiropas Savienība (Projekts Nr. LVIII-060, Heritage.lv).


Izstādes norises laiks: 08.09.2023.-18.02.2024.