MARKA ROTKO ORIĢINĀLDARBI

No Marka Rotko ģimenes kolekcijas

Rotko muzejs ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar viena no ietekmīgākajiem 20. gs. otrās puses māksliniekiem, pasaulslavenā abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicēja Marka Rotko origināldarbiem.

Līdz Rotko muzeja (toreiz Daugavpils Marka Rotko mākslas centra) atklāšanai 2013. gada 24. aprīlī bija vajadzīgs liels darbs, lai vēl tālajā 2002. gadā izlolotā ideja tiktu īstenota un Daugavpilī taptu unikāls veltījums pilsētā dzimušā pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko piemiņai. Tas pavēra vēl nebijušas iespējas Latvijā skatīt miljoniem vērtus mākslinieka oriģināldarbus, kuru nomaiņu centrs ciešā sadarbībā ar mākslinieka ģimeni ir realizējis jau vairākkārt. Tādējādi aizvadīto 10 gadu laikā apmeklētāji ir varējuši skatīt kopskaitā 17 Rotko oriģināldarbus.

Šobrīd Rotko oriģināldarbu ekspozīcijā izstādītas 6 gleznas, kuras tika deponētas pateicoties mākslinieka meitai Keitai Rotko Prizelai un dēlam Kristoferam Rotko. Šī izstāde atspoguļo dažādus Rotko daiļrades posmus; viņa intensīvos meklējumus, daudzveidīgās aktivitātes un transformācijas ceļā uz meistarību un brīvību.


Ekspozīcija skatāma līdz 2026. gadam.