Maija Dragūne LITOGRĀFIJA

Litogrāfija – tā vienmēr man bijusi lielu iespēju grafikas tehnika. Noslīpētā baltā akmens virsma ir ļoti rosinoša. Pirms darba sākšanas ir jābūt skaidrai domai, jo akmens necieš labojumus. Katram tušas uzlikumam jābūt svaigam un pārliecinošam.

Litogrāfiju uzskatu par savu galveno radošā darba izteiksmes veidu, kaut gan esmu darinājusi arī grāmatu ilustrācijas un akvareļus.

Darbu galvenā tēma – daba, ko pakļauju savai fantāzijai un pārdomām.

Laika gaitā bieži atgriežos pie man mīļām tēmām. Tās ir karnevāli, dīvainas dabas formas, ūdeņi un alas.

Kārtojot melnbaltos laukumus, iztēlē jau redzu gatavu grafikas lapu, kaut gan darba gaitā var mainīties līniju ritmi, melnbaltie un pelēkie laukumi, pati kompozīcija. Nemīlu nejaušības. Visu nosaka konkrēta domas virzība.

Maija Dragūne

Maija Dragūne dzimusi 1945. gada 19. martā Rīgā. Profesionālo izglītību māksliniece ieguvusi J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas fakultātē, kur arī ieguvusi maģistra grādu mākslās. Latvijas Mākslinieku savienības biedre no 1973. gada. Biedrības Grafikas kamera biedre no 1994. gada. Izstādēs māksliniece aktīvi piedalās kopš 1972. gada: sarīkojusi 9 personālizstādes Latvijā, ka arī aktīvi piedalījusies grupu izstādēs, biennālēs un triennālēs Latvijā un ārvalstīs. Maijas Dragūnes darbi atrodas dažādu Latvijas muzeju kolekcijās, kā arī privātajās kolekcijās Latvijā un ārpus tās.