LĪKSMĀ MĀKSLA

Juta Rindina


Izstādes nosaukumu aizņēmos no Mišela Fuko grāmatas, kurā cita starpā ir runa par Horhes Luisa Borhesa (1899–1986) izgudroto ķīniešu enciklopēdiju “Labdarīgo zināšanu debešķīgā krātuve”.

Izstādes pamatmotīvs ir vienkārši prieks. Prieks no saskarsmes ar mālu, porcelānu, akmensmasu. Kad iekšējā redze tev piedāvā ainu, figūru vai formu un pienāk brīdis to īstenot materiālā. Man nav misijas apziņas “pārveidot” vai “uzlabot” pasauli. Manos darbos nav atsauču uz aktuāliem pasaules notikumiem, nav aicinājuma uz “zilu”, “zaļu” vai “dzeltenu” dzīvesveidu. Tie ir darbi, kas radušies, klausoties mūziku, lasot, pētot mākslas grāmatas vai tramvajā vērojot cilvēkus. Tie ir darbi, ar kuriem varu sadzīvot vienā darbnīcā. Figurāli darbi ar stāstošu sižetu, dažāda veida trauki, rotaļas ar formu un glazūru. Un radīšanas prieks, kas, pusnopietni, puspajokam, jau robežojas ar māniju – to gribas izjust vēl un vēl. Tās ir rotaļas un spēles ar iztēli, iekšējā redze.

LAI VISIEM PRIECĪGS PRĀTS!

Juta Rindina


Juta Rindina dzimusi Rīgā 1953. gadā. 1972. gadā absolvējusi Rīgas lietišķās mākslas vidusskolu, 1977. gadā – Latvijas Mākslas akadēmija Keramikas nodaļu. Kopš 1984. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 1977. gada, sarīkojusi vairākas personālizstādes. Šobrīd Jutas Rindinas darbi atrodas privātkolekcijās un muzejos Latvijā, Ķīnā, Krievijā, ASV un citur. 2018. gadā Latvijas Keramikas biennālē māksliniece ieguvusi starptautiskās konkursa izstādes “Martinsona balva” zelta godalgu nacionālajā kategorijā.