EVRIMS OZESKIDŽI. IEROBEŽOTS DIALOGS

Hosē Ortegas i Gaseta citāts: “Es esmu es, kā arī viss, kas man apkārt; un, ja es nesargāju to, kas man apkārt, es nesargāju sevi “ –  ir manu darbu atskaites punkts. Pastāv uzskats, ka “apkārtne un es” var pastāvēt līdzās, radot izpratni par vidi. Vide ir viss. Sabiedrība, vēsture, pagātne, dzīve, esamība, emocijas, dvēsele … Tas viss padara mani par to, kas esmu.

“Ierobežotais dialogs” ir reakcija uz atšķirīgo un mainīgo, kas “es un vides apziņa” izpratnē rada nevienprātību starp sabiedrībām.

“Es” ir “patība”, kas veido cilvēku. Tā ir kategorija, kas spēj just, saprast, pieskarties un lemt par visām radošajām darbībām. Tajā pašā laikā identitāte raksturo personību. Tā sniedz informāciju par indivīda raksturu. Šajā kontekstā “es” identitāte (angliski: I(dentity)) ir subjekts. Tas ir pats cilvēks.

Citu personu spriedumi par šo subjektu jeb “es” identitāti to ierobežos. Tādējādi “es” tiks atsvešināts. Atsvešināšanās no subjekta notiek jau ar citas personas veidota teikuma pirmo burtu.

Patiesībā mēs visi esam tie, kas rada “ierobežotu dialogu” un variantus …

Izstāde veido jaunu izpratni par sabiedrību.

Atsvešināšanās ir kopā dzīvošanas apziņa, tomēr ne katra šāda apzināšanās virza mūs uz to, kas ir pareizi.

Evrim ÖZESKİCİ

Mākslinieks ir piedzimis 1984. gadā Čorumā, Turcijā. Viņš ir absolvējis Gazi Universitātes Pedagoģijas fakultātes Mākslas un amatniecības skolotāju izglītības nodaļu (2007) un ieguvis maģistra grādu Erdžijas Universitātes Tēlotājmākslas institūta Glezniecības nodaļā (2010 ). Viņš ir saņēmis četras godalgas dažādos gleznošanas konkursos, piedalījies sešās personālizstādēs un vairāk nekā trīssimt nacionāla un starptautiska mēroga jauktajās izstādēs. Viņa gleznas ir vairākās kolekcijās ASV, Spānijā, Turcijā, Ukraina, Serbija, Bulgārijā, Horvātijā, Itālijā un Francijā.

Šobrīd viņš strādā par pasniedzēju Ušakas Universitātes Tēlotājmākslas fakultātes Glezniecības nodaļā un turpina doktorantūras studijas Hačetepes Universitātes Tēlotājmākslas institūta Glezniecības nodaļā.

www.rotkocentrs.lv