Anita Nikuļceva “Četri gadalaiki”

Anita Nikuļceva

Četri gadalaiki

 

Anita Nikuļceva Rīgas Arhitektūras un dizaina koledžā studējusi interjera dizainu, Daugavpils Universitātē ieguvusi bakalaura grādu datordizainā un maģistra grādu mākslā. Māksliniece regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās. Savos grafikas darbos Anita ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem, galvenokārt ar krāsu un formu, cenšas parādīt dažādos sapratnes līmeņus par lietām, procesiem un parādībām.

Ciklā ČETRI GADALAIKI – divpadsmit grafikas darbos, katrs no kuriem atbilst vienam gada mēnesim – ir atspoguļota dabas noslēpuma apjausma, cilvēkam vērojot nepārtrauktu dabas ritumu. Šiem A. Nikuļcevas darbiem par iedvesmas avotu kalpo japāņu haikas ar apjomīgu filosofisko vēstījumu, kuras veido arī katra darba tēlu sistēmu, kā arī kompozicionālo un koloristisko risinājumu.

Caur emocijām un noskaņām, caur asociācijām un tēliem mākslinieces grafikas darbi rada iespēju novērtēt katra dzīves mirkļa nozīmīgumu. Ar vienkāršu formu palīdzību, haiku trīsrindēm un piesātinātām krāsu toņu pārejām ikviens mākslas darbs nodod katram gada mēnesim raksturīgo, īpašo noskaņu un kalpo par meditācijas objektu, kuru uzlūkojot katrs var sajust kaut ko ikdienā apslēpto.