Aleksandra Vasijeva kolekcija “20. gadsimta 60. gadu mode mākslā”

Aleksandra Vasijeva kolekcija

20. gadsimta 60. gadu mode mākslā

 

Pirmo reizi Daugavpilī izstādē „20. gadsimta 60. gadu mode mākslā” ir aplūkojama Aleksandra Vasiļjeva unikālu tērpu kolekcijas neliela daļa. A.Vasiļjevs – pasaulslavens scenogrāfs, interjeru dekorators, mākslas zinātnieks, modes vēsturnieks, populāru grāmatu un rakstu autors, izcils lektors, televīzijas raidījumu autors un vadītājs. Viņam pieder viena no vislielākajām privātajām vēsturisko tērpu kolekcijām pasaulē, kurā ir vairāk nekā 50 tūkstošu eksponātu, un tā aptver periodu no 18. gadsimta līdz pat mūsdienām. Tajā ir ne tikai apģērbi, bet arī apavi, aksesuāri, fotogrāfijas, gleznas. Kolekcija glabājas Parīzē un Lietuvā un pastāvīgi tiek papildināta gan ar dāvinājumiem, gan ar pirkumiem izsolēs un antikvāros veikalos.

Izstāde „20. gadsimta 60 gadu mode mākslā” veltīta pagājušā gadsimta 60. gadu mainīgajai modei. Tas bija laiks, kad tika radīti mini svārki, izgudrotas zeķubikses, parādījās džinsu mode un stils unisekss. Izstādē aplūkojamā Aleksandra Vasiļjeva tērpu privātkolekcijas unikālo eksponātu daļa dod pilnīgu priekšstatu par pagājušā gadsimta 60. gadu modi. Izstādē eksponētas haute couture kleitas no leģendārajiem modes namiem Chanel, Christian Dior, Pierre Balmain, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Nina Ricci, Jean Lanvin, Pierre Cardin, Andre Courreges, Guy Laroche, Oleg Cassini, Irene Galitzine. Vienlaikus ar šiem apģērbiem izstādē redzami arī citu, mazāk populāru tā laika modes ateljē – Anne Sorrente, Valentina, Mansfield, Lord Tailor, J. Bernardon – darinājumi, kā arī nezināmu modelētāju darbi.

Bez kleitām un citiem apģērbu izstrādājumiem tā laika stilu veiksmīgi atspoguļo apavi un aksesuāri – cepures, rotaslietas un somiņas, ko radījušas izcilas firmas. Izstādē tiek demonstrētas gleznas, vintāžas fotogrāfiju kopijas, kurās redzamas 60. gadu modes tendences.

Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcija regulāri un ar lieliem panākumiem tiek demonstrēta daudzās pilsētās un valstīs. Izstāde Daugavpilī – reta iespēja skatīt unikālus eksponātus no Aleksandra Vasiļjeva privātās tērpu kolekcijas.

 

 

 

Attēls: Lor Belen modelis, 1963.gads

www.rotkocentrs.lv