10. STARPTAUTISKAIS LATGALES GRAFIKAS SIMPOZIJS

Šogad Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs aizritēja 10 gadu jubilejas zīmē, vēlreiz apliecinot sevi kā vērienīgāko starptautisko grafikas medija notikumu Latgales reģionā. Simpoziju producē biedrība SIVIA, un jau astoto reizi tas notika Daugavpils Marka Rotko mākslas centra simpoziju programmas ietvarā. Savā pastāvēšanas laikā simpozijs kopumā pulcējis vairāk par 100 grafiķiem no vairāk nekā 35 valstīm. Arī šodien tas turpina grafikas mākslas medija iedzīvināšanu Daugavpilī un Latgales vārda nešanu starptautiski caur grafiķu aktivitātēm reģionā, pulcējot arvien jaunus medijā strādājošus māksliniekus, veidojot Latgali kā lielisku vidi radošam darbam un veicinot reģiona starptautisko atpazīstamību.


Šogad simpozijs notika no 2022. gada 13. līdz 27. maijam Daugavpilī. Tā dalībnieku pulkā bija desmit mākslinieki no septiņām valstīm: Tomijs Šneiders (Austrija), Mihaels Šitnigs / studija ASYNCHROME (Austrija), Inga Heamegi (Igaunija), Lembe Rubena (Igaunija), Vaidots Janulis (Lietuva), Vaiva Kovieraite-Trumpe (Lietuva), Elizabete Alsosa Stranda (Norvēģija), Hunge (Mērija) Džana (Ķīna), Šarlote Dorna (Vācija), Dana Vasiļjeva (Latvija).

Divu nedēļu programmu piepildīja mākslinieku prezentācijas, neskaitāmas neformālas diskusijas un intensīvs radošais darbs pie dažādām iecerēm – no kompozīcijām monotīpijā līdz sietspiedes darbiem.

Daugavpils daba, cilvēki un īpašā ģeogrāfija neatstāj vienaldzīgu nevienu – nedz pastāvīgos iedzīvotājus, nedz pilsētas viesus. Tas sakāms arī par simpozija dalībniekiem. Tādēļ pēc mākslinieku atgriešanās mājās ar Daugavpils iespaidiem sirdī, viņu radošie portfolio turpinās stāstīt stāstu par pilsētu uz Eiropas robežas, kas nebūt nav nomale, bet gan jaudīgs, rosinošs un starptautiski pievilcīgs kultūras un radošuma centrs.


Izstādes norises laiks: 27.05.-26.06.2022.